esaskimya
Asistan

Esas Kimya Hakkında

Esas Kimya; 2004 yılından itibaren Orman Ürünleri Sektöründe, Kâğıt Emprenye Kimyasalları üretiminde ülkemizde faaliyet gösteren tek yerli ve milli üreticidir.

Esas Kimya üretim tesisi ni 2013 Yılında , Türkiye’nin ilk ve tek kimya sanayi bölgesi olan GEBKIM’de (Dilovası / Kocaeli) 5.000 m2 alan üzerine taşımıştır.

Esas Kimya 2020 Yılında 1200 Ton ürün satmıştır.

Esas Kimya; birimleri arasındaki en önemli bölümünün araştırma ve geliştirme olduğunun bilincindedir. Ar-Ge departmanı sürekli inovasyon ve ürün geliştirme ve yeni ürün çalışmalarına devam etmektedir. Laboratuvarlar;

  • Ar-Ge ana laboratuvarı,
  • Kalite kontrol laboratuvarı,
  • Proses kontrol laboratuvarı,

En son teknoloji ile tasarlanmıştır. Proses kontrol laboratuvarında, üretim başlangıcından sonuna kadar tam otomasyon sistemi ile takip edilmektedir.

Esas Kimya, kalite kontrol sistemini belgelemiştir. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Standartları tarafından onaylanmıştır. Esas Kimya ayrıca ürünlerinin gerek Avrupa Birliği REACH mevzuatı gerekse de Türkiye Cumhuriyeti Kimyasal Mevzuatlarına uyumlu olarak üretmekte ve piyasaya sürmektedir.

Ürün yelpazemiz Üre Formaldehit, Melamin Formaldehit, Fenol Formaldehit Reçinelerin içerisine karıştırılan katalizörlerden oluşmaktadır.

Firmamız iç ve dış pazarda saygın ve güvenilir bir müşteri ağına sahiptir. Günümüzde, Esas Kimya 10’den fazla ülkeye düzenli olarak ihracat yapmaktadır. Referanslarımız gerekli güveni vermektedir.

Firmamızı diğer temsilci kuruluşlardan ayıran en önemli özelliği; firma yetkililerinin Orman Ürünleri Sektöründe 40 yılı aşkın bilfiil çalışarak hizmet vermiş bulunmalarıdır. Hizmet taleplerinde ise üretimini yaptığımız ürünlerin gerektiğinde teknoloji transferinden, eğitimine kadar her türlü ihtiyaca çevik bir şekilde cevap vermektedir.

Esas Kimya tedarikçilerine sunduğu Yüksek Kaliteli Ürünler, Zamanında Teslimat, Rekabetçi ve Uygun Fiyat avantajları onu her zaman farklı kılmakta ve bir adım ileriye taşımaktadır.

Sizlere hizmet vermeye hazır olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

Bilgi Güvenliği Politikamız Kalite ve Çevre Politikamız

Geçmişten edindiğimiz tecrübeler, bugün şirket politikalarımız oldu.

MİSYONUMUZ

Dünyadaki en yenilikçi, müşteri odaklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir Emprenye Kimyasalları üreten şirketi olmak istiyoruz. Hedefimiz, değer artışı ve sınıfının en iyisi performans sağlamanın yanında yerli ve milli olmaktan ödün vermemektir.

VİZYONUMUZ

Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılayarak müşterilerimiz için dünyanın lider Emprenye kimyasalları üreten şirketi olmak amacıyla istikrarlı bir şekilde büyümeye ve toplum için değer yaratmaya devam edeceğiz.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda hizmet ve ürün kalitesini maksimum seviyede tutmak. Müşterilerimizi, iş ortaklarımızı ve çalışanlarımızı mutlu etmek ve güven duymak, memnuniyeti devamlı kılmak ve yasal sorumluluklara uymak.

DEĞERLERİMİZ

İnsana ve insani değerlere önem veren, güven, samimiyet ve dürüstlük ilkelerinden vazgeçmeden, müşteri memnuniyetini sağlayan, sürekli gelişimi ve değişimi hedefleyen çizgimiz en önemli değerlerimizdir.

Brand logo
Brand logo
Brand logo

Tek Yerli Üretici

Orman ürünleri sektöründe 30+ yıl tecrübe ile kağıt emprenye kimyasallarında tek yerli üreticiyiz.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Esas Kimya çözümleri ve ürünleri arasında seçim yapmak ve detaylı bilgi almak için Esas Kimya Asistan'a danışın!

Esas Kimya Asistan'a Danış

Bizden Kareler

Yukarı