esaskimya
Asistan

Merak Edilenler

Düzgün ve homojen yüzey kaplaması için özel amaçlı ıslatma kimyasalları kullanılır. Temiz ve pürüzsüz yüzeyleri sağlamak içinse tozumanın etkisini en aza indirilmelidir. Bu işlem yüzeyde pürüzsüz film tabakası oluşturan ve tozuma engelleyici kimyasallar yardımı ile sağlanabilir.

Baskı hızını ve yüzeyin kalitesini doğru reçine ve reçine sertleştiricileri belirler. Tüm bu katkılar ve katalizörler emdirme işlemi öncesinde direkt reçinenin içerisine eklenir.

Kuru yük gemisi ile parsiyel ve komple yükleme, demiryolu, karayolu ve konteynır taşımacılığı ile gönderim hizmeti vermekteyiz.

Doğru reçine ve katkı kimyasallarının seçimi ile yüksek kalitede kağıt emprenyesi elde etmek mümkündür. Yüksek kalitede kağıt emprenyesi (emdirmesi) için reçinenin viskositesinin ve yayılma hızının en doğru şekilde ayarlanması gerekir. Bu reçine reaktivitesini ayarlamak için gizli katalizörler ve sertleştiriciler kullanılır.

Kağıt emprenye, sektör içerisinde düşük basınç laminasyonu olarak da bilinmektedir. Zemin kaplamalarında ya da mobilyalarda görsel ve dayanıklı yüzeyler için ahşap paneller baskılı ve sert kağıtla kaplanır. Bu dekor kağıtları özel olarak tasarlanmış ekipmanlarda üre reçines yada melamin ile emprenye edilir.

Yukarı